Trasa 4

Trasa rowerowa
Pion metodyczny: harcerze starsi/wędrownicy
Poziom trudności: 4/4

Na tej trasie harcerze starsi i wędrownicy, przemierzając rowerami sielskie i malownicze tereny, przebędą szlak walk polskiego Frontu Południowego. W ten wyjątkowy sposób będą mieli okazję zobaczyć spory kawałek Lubelszczyzny i poznać jej historię. Uczestnicy tej trasy będą podążać szlakiem bitew stoczonych przez I Dywizję Jazdy pod dowództwem płk. Juliusza Rómmela. W szczególności zwrócą uwagę na moment odwrotu wojsk sowieckich, które po opuszczeniu Zamościa zostały odcięte od drogi ucieczki przez kawalerię płk. Rómmela. Śladów tych bitew, starć i potyczek poszukiwać będą członkowie Trasy IV.

Marszruta:

2 lipca: Zamość – Krasnystaw

3 lipca: Krasnystaw – Chełm [31 km]

4 lipca: Chełm – Sawin [32,5 km]

5 lipca: Sawin – Urszulin [42 km]

6 lipca: Urszulin – Parczew [45 km]

7 lipca: Parczew – Łuków [24 km]

8 lipca: Łuków

Prosimy mieć na uwadze, że członkowie patrolu powinni być przygotowani na jazdę rowerem – posiadać rower przystosowany do jazdy (sprawność techniczna, światła), mieć wymagany ubiór (kask rowerowy), znać przepisy ruchu drogowego. Przydatna jest też wiedza o naprawie podstawowych usterek rowerowych, które mogą się przydarzyć na trasie.