Trasa IV – gen. Józefa Hallera

W styczniu 1920 roku rozpoczęło się przejmowanie dla Polski Pomorza przez Front Pomorski, a wojska polskie wkroczyły na Kociewie. Marsz oddziałów odbywał się przy radosnych i pełnych wzruszenia okrzykach mieszkańców miast i wsi. Chcąc uczcić te wydarzenia przemierzymy ponad 200 km szlaku armii gen. Józefa Hallera. Niemożliwe w pięć dni? A jednak! Trasa rowerowa zagości w Gniewie, Pelplinie i Starogardzie Gdańskim, wstąpi w progi Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Centrum Edukacji i Regionu w Szymbarku, stanie na szczycie 35-metrowej wieży widokowej w rezerwacie krajobrazowym Szczyt Wieżyca (najwyższym szczycie całego Niżu Środkowo-Europejskiego). Rajd zakończy się w Pucku, miejscu symbolicznych zaślubin Polski z Morzem, tuż obok popiersia gen. Hallera, harcmistrza i Przewodniczącego ZHP.

Konieczne posiadanie sprawnego roweru, kasku oraz karty rowerowej (dot. uczestników poniżej 18 roku życia). Każdy patrol powinien tez posiadać podstawowe wyposażenie służące naprawie sprzętu rowerowego.

Trasa rowerowa przeznaczo dla harcerzy, harcerzy starszych wędrowników.

Przednocleg: Gniew
Dzień 1: Gniew – Pelplin –  Starogard Gdański (30 km)
Dzień 2: Starogard Gdański – Będomin – Kościerzyna (45 km)
Dzień 3: Kościerzyna – Stężyca – Kartuzy (32 km)