Trasa V – Arendta Dickmanna

Admirał polskiej floty wojennej, bohater spod Oliwy, głównodowodzący w służbie Korony Polskiej, z pochodzenia… Holender. Szczególnie upodobał sobie Gdańsk, gdzie mieszkał, ale sercem miłował całą naszą ojczyznę, której bronił przed Szwedami. Bohater powieści, wspaniały żeglarz, pochowany z honorami przez samego króla. Co sprawiło, że pokochał Polskę aż tak, by być gotowym dla niej walczyć? Na trasie poznamy uroki Pobrzeża Koszalińskiego i Gdańskiego. Wędrować będziemy wzdłuż brzegu Jeziora Serbsko i odwiedzimy tamtejszy Rezerwat Przyrody Mierzeja Serbska. Bałtyk zobaczymy z perspektywy latarnika z Latarni Morskiej „Stilo”. Aż do samego morza spłyniemy kajakami rzeką Piaśnicą. Wszystko po to, aby poznać piękno regionu, w którym rozmiłował się admirał Dickmann.

Trasa przeznaczona dla harcerzy starszych wędrowników.

Przednocleg:  Łeba
Dzień 1: Łeba – Nowęcin – Ciekocinko – Choczewo (20 km)
Dzień 2: Choczewo – Białogóra – Wierzchucino (10 km)
Dzień 3: Wierzchucino – Nadole – Dębki (odcinek kajakowy) – Krokowa (13 km)