Trasa VI – Antoniego Abrahama

Na szlaku przywita nas Wejherowo wraz z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Odwiedzimy Kalwarię Wejherowską – miejsce częstych pielgrzymek Antoniego Abrahama w młodości. Maszerując przez miejscowości związane z jego osobą dowiemy się, dlaczego ziemie te były tak drogie jemu sercu, gdzie kształtował się jego patriotyzm i chęć podjęcia starań o przyłączenie Pomorza do Polski. Wszechobecna na trasie będzie kultura kaszubska, która pozwoli nam lepiej zrozumieć stającego niejako w jej obronie „Króla Kaszub”. W przekonaniu, że tereny te warte są zachwytu utwierdzi nas widok na wzgórza morenowe, Jezioro Żarnowieckie, a nawet Morze Bałtyckie. Wszystko to wysokości 44 metrów,  po pokonaniu jednie 212 schodów.

Trasa przeznaczona dla harcerzy.

Przednocleg: Wejherowo
Dzień 1: Wejherowo – Zamostne – Kniewo (12 km)
Dzień 2: Kniewo – Kolkowo – Gniewino (8 km)
Dzień 3: Gniewino – Domatowo – Leśniewo (9 km)