23 lipca 2015

O rajdzie

Superbohaterowie
Kampania prezentująca postać historyczną jako człowieka z krwi i kości, którego chce się poznać oraz da się lubić i podziwiać w XXI wieku.
Śledztwo
Tropienie śladów, poszukiwanie świadków, odnajdowanie pamiątek, odkrywanie sekretów, wyjaśnianie zagadek związanych z dziesięcioma wybitnymi postaciami Pomorza, prześwietlanie ich życiorysów i ujawnianie ich prawdziwego, niekoniecznie pomnikowego oblicza.
Woda
Włóczęga brzegiem morza, spacer na Rybitwiej Mieliźnie, spływy kajakowe w dół pomorskich rzek, wieczory przy ogniskach nad kaszubskimi jeziorami, rejs po Zatoce Gdańskiej, finałowy apel na molo i wiele innych atrakcji związanych z najważniejszym żywiołem tego regionu.
Zlot ZHP Gdańsk 2018
Największa harcerska impreza tej dekady wystartuje nazajutrz po zakończeniu rajdu – prosto z Pucka możecie się przenieść na Wyspę Sobieszewską, by kontynuować harcerską przygodę w gronie przyjaciół poznanych na rajdowym szlaku, zacieśniając więzi, wspominając niedawne przygody i przedłużając bałtycką wyprawę do ponad dwóch tygodni.
Ciekawe miejsca
Największy zamek na świecie, największy ceglany kościół w Europie, ruchome wydmy, dom postawiony do góry nogami, zaginione miasta zalane przez morze i zasypane przez piasek, a nawet… muzeum akordeonów – poznaj niezwykłe atrakcje turystyczne Pomorza.
Kaszubi
Język, którego nie rozumieją przybysze z innych części kraju, żywiołowe tańce, przepyszna kuchnia i bajeczne zdobienia – kultura kaszubska będzie nam towarzyszyła na każdym kroku.

Rajd Odkrywców (w latach 2009-2015 Rajd Grunwaldzki) to cykliczna impreza harcerska zwana „polowym laboratorium harcerskich form pracy” – pięciodniowa wakacyjna wyprawa, w czasie której testujemy nowe rozwiązania programowe, wspólnie poznajemy wybrany region i rozwiązujemy zagadki. Rajd jest otwartym przedsięwzięciem o zasięgu ogólnopolskim. Jest organizowany przez Programowy Ruch Odkrywców, ale większość uczestników wywodzi się z drużyn niezwiązanych z ruchem.

Rajd Odkrywców to 5 dni wędrówki malowniczymi szlakami Kaszub i Powiśla, a jednocześnie zespołowe śledztwo poświęcone sensacyjnym wątkom z życiorysów dziesięciu nieprzeciętnych mieszkańców tego regionu. Impreza zakończy się wspólną akcją, w czasie której nauczymy się, jak wykreować bohatera na miarę XXI wieku.