Harcerski Rajd „Rodło” to tradycyjne już przedsięwzięcie Chorągwi Gdańskiej, które ma na celu m.in. propagowanie turystyczno-krajoznawczych walorów województwa pomorskiego oraz turystyki pieszej. To utwierdziło nas w przekonaniu, że uczestników tej imprezy, jako osób lubiących wędrować pośród malowniczych scenerii natury, nie trzeba będzie długo namawiać na rozpoczęcie z nami harcerskiego lata 2017. Ponieważ zarówno dla nich, jak i dla harcerzy z całej Polski (i nie tylko!) przygotowaliśmy 9 ekspedycji na terenie województwa dolnośląskiego.

Marszruta każdej z nich została opracowana tak, aby każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie – od całkiem wysokich gór (Masyw Śnieżnika – do 1425 m n.p.m.), przez mniejsze górki (Sowie, Bystrzyckie, Orlickie, Bardzkie, Złote) po łagodne, niemal nizinne tereny Kotliny Kłodzkiej, Park Narodowy Gór Stołowych ze skalnymi labiryntami oraz 4 parki krajobrazowe (Książański, Sudetów Wałbrzyskich, Gór Sowich, Śnieżnicki). Ekspedycje oprócz walorów naturalnych tego terenu, będą mogły także poznać bliżej takie miasta jak Wrocław, Wałbrzych czy Kłodzko od tej bardziej „sekretnej i tajemniczej” strony, odwiedzić Książ – trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce, podziemne miasta i konstrukcje Hitlera (Walim – Głuszyca – Osówka – kompleks “Riese”), a także 3 potężne twierdze Fryderyka Wielkiego (Nysa, Kłodzko, Srebrna Góra) i poznać pasjonujące historie ucieczek z prowadzonych tam więzień.

Organizatorom i uczestnikom XXXIII Rajdu „Rodło” raz jeszcze dziękujemy za przyjęcie nas w Kwidzynie i mamy nadzieję zobaczyć się z Wami ponownie na Rajdzie Odkrywców 2017!