Porównywanie szkiców, przeszukiwanie zakamarków w miejscach niedostępnych dla turystów czy zasięganie informacji w archiwach miejskich to dla uczestników Rajdu Odkrywców codzienność.

Jedna z ekspedycji, która obrała sobie za cel weryfikację opisów skrytek z tzw. “Listy Grundmanna”, udała się dzisiaj do pałacu w Bożkowie. Od obecnego właściciela posesji harcerze dowiedzieli się o przeznaczeniu poszczególnych sal w okresie świetności pałacu, oraz o jego losie w czasie II wojny światowej. Korzystne położenie w pobliżu Twierdzy Kłodzko pozwoliło nazistom na zaadaptowanie budynku do swoich potrzeb, w tym m.in. do ukrywania na terenie posesji skrzyń wypełnionych kosztownościami.

Kolejna ekspedycja, podążająca szlakiem twórczości rzeźbiarskiej Michała Klahra, zweryfikowała kolejne hipotezy odnośnie nagłego opuszczenia Kłodzka przez tego barokowego twórcę. Podpowiedzi szukali w rzeźbach sakralnych tego najwybitniejszego przedstawiciela rzeźby barokowej na Śląsku. Lądek Zdrój, Konradów czy Bystrzyca Kłodzka, to tylko niektóre z miejscowości, które odwiedzili. Czy zebrany materiał wystarczy, aby rozwikłać zagadkę? Tego nie możemy być pewni.

Jakie ciekawostki skrywają wrocławskie ulice – o tym w dzisiejszej #zagadka4 😉 Na odpowiedzi czekamy w komentarzach!

#harcerskielato #ruchPRO #RO17