Spacerując po ulicach Kłodzka, jeśli się dobrze wsłuchamy w szept budynków i wiekowych rzeźb, możemy usłyszeć wiele interesujących legend związanych z tym miastem.

Przekonają się o tym najmłodsi uczestnicy Rajdu Odkrywców, czyli zuchy, uczestnicząc w specjalnie dla nich przygotowanej ekspedycji. Organizatorzy ekspedycji IX opracowali bowiem dla nich nową sprawność zespołową „Odkrywca legend”.

W czasie 5-rajdowych dni zuchy bliżej poznają legendarną założycielkę Kłodzka – Valescę i być może tak jak ona przyczynią się do uchronienia miasta przed niebezpieczeństwem. Wiemy za to na pewno, że najmłodsi członkowie naszej organizacji, realizując ten cykl sprawnościowy, rozwijać będą swoją wyobraźnię, a także umiejętności plastyczne i aktorskie. Ponadto nie zabraknie odwiedzin miejsc związanych z kłodzkimi legendami i postaciami w niej występującymi.

Aby na początku lipca wziąć udział w odkrywaniu legend Kłodzka ze swoją gromadą wystarczy zarejestrować się za pomocą elektronicznego formularza.