Zlokalizowaliśmy pola bitewne – zakończył się RO19

850 harcerzy i harcerek na placu apelowym, prawie 1000 kilometrów przebytych pieszo, kajakiem, rowerem i koleją, 9 rajdowych tras i 7 zlokalizowanych pól bitewnych wojny polsko-bolszewickiej; to rezultaty Rajdu Odkrywców 2019, który zakończył się w poniedziałek w Łukowie.Odkrywców na Podlasiu Południowym czekało trudne i wymagające zadanie – zlokalizować realne miejsca bitew i potyczek wojny 1920 …

Drugi dzień Rajdu Odkrywców

II dnia rajdu uczestnicy trasy IV gen. Józefa Hallera przebyli trasę liczącą 45 kilometrów. Trasa IX Mariusza Zaruskiego przebyła rejs okrętem Marynarki Wojennej z Gdyni do Helu. Pozostałe trasy zgłębiały życiorysy swoich bohaterów, m.in. sadząc drzewo Jana Sobieskiego czy zwiedzając zamek w Malborku.

Rajd wystartował!

Pierwszy dzień Rajdu Odkrywców 2018 uczestnicy rozpoczęli pieszymi i rowerowymi wędrówkami oraz spływem kajakowym. Uczestnicy trasy VII, której patronem jest Józef Wybicki, zwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich. O godzinie 17:00 uczestnicy RO18 w swoich miejscowościach stanęli do apelu, aby uczcić pamięć powstańców warszawskich.