Większość kierowników ekspedycji wykorzystała weekend majowy na ostateczne zweryfikowanie marszrut swoich ekspedycji. Odwiedzili także instytucje, które będą ich wspierać w lipcu w osiągnięciu postawionych sobie celów, czyli odpowiedzi na pytania typu: Gdzie znajdziemy poszukiwane obiekty? Dlaczego do tej pory nie sprawdzono tego tropu? Kto jeszcze może nam pomóc? itp.

W wyniku badań terenowych kierownicy określili ostateczny kształt swoich ekspedycji. Jedni zajmą się sprawą zaginionych obrazów z Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, inni przyjrzą się bliżej sekretom podziemnych korytarzy kompleksu „Riese”, zaś jeszcze inni postanowili zaangażować się w poszukiwania książki z autografem Winstona Churchilla ze zbiorów księżnej Daisy. Więcej na ten temat znajdziecie klikając na poszczególne ekspedycje.